Szukamy miejsca na urlop – sposób na udany nocleg

Póki co za oknem zima, jednak to właśnie teraz jest dobry czas na spokojne przeglądanie ofert noclegów. Wyprzedzenie czasowe jest bardzo ważne, ponieważ zainteresowane osoby już teraz zaczynają rezerwować miejsca w hotelach pensjonatach. Nie ma się co oszukiwać, wybierane są te z najlepszymi lokalizacjami, a kiedy będziemy nimi zainteresowani latem, lub nawet miesiąc przed, to niestety możemy się rozczarować. Przedstawimy kilka sposobów na udanych nocleg nad morzem.

Wybierając hotel z odpowiednim wyprzedzeniem, mamy znacznie większą dostępną bazę noclegową

Taka jest prawda, biorąc się za rezerwację hotelu czy pensjonatu w styczniu i lutym, mamy praktycznie całą ofertę dostępną dla siebie. Możemy wybierać te miejsca, które nam się po prostu podobają i odpowiadają naszym upodobaniom. W kwietniu, maju i czerwcu baza dostępnych miejsc już będzie w najlepszym przypadku dostępna w 40-50%, a to może się okazać za mało. Jeżeli mamy tylko taką możliwość, aby urlop zaplanować na samym początku roku, powinniśmy to wykorzystać.

Pamiętaj o lokalizacji hotelu, im bliżej morza, tym lepiej

Dlaczego na wczasach masz się męczyć w upały przy hotel nad morzemkażdorazowym wybieraniu się na plażę, a także podczas powrotu do hotelu. Przecież możesz zakwaterować się przy samej plaży. Przykładowy hotel, który leży 20 metrów od plaży w Ustroniu Morskim – Kaszubianka, zapewnia dojście na plażę dosłownie w 1 minutę. A będąc na plaży dojście z powrotem do swojego pokoju zajmie tyle samo. Cena takich noclegów wcale nie musi być wyższa od miejsc zlokalizowanych znacznie dalej od morza. Warto to sprawdzić. Co ważne, nie polegajmy tylko na informacjach umieszczonych na stronach internetowych. Porównajmy tę odległość na mapie, znając adres pensjonatu czy hotelu będzie to dziecinnie proste.

Pensjonat Kaszubianka położony jest w odległości zaledwie 20 metrów od morza, jest ogrodzony – posiada monitorowany parking i co najważniejsze świetnie wyposażone pokoje z widokiem na morze. W naszym pensjonacie znajduje się również winda. Dla wszystkich gości oddajemy do dyspozycji Internet Wi-Fi. – źródło

Rzeczy, o których warto pamiętać rezerwując pokój nad morzem

Zdarza się, że nasze wyobrażenie o ośrodku noclegowym jest inne i znacznie odbiega od stanu faktycznego. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję pamiętajmy o sprawdzeniu oraz zapytaniu w recepcji o kilka istotnych kwestii, co pomoże uniknąć nieporozumień i rozczarowania. Do najważniejszych rzeczy, które wymagają sprawdzenia należą:

  1. zapytaj o odległość do morza, oraz jaki czas trzeba poświęcić na dojście do plaży,komfortowe noclegi przy plaży
  2. zapytaj o odległości ważnych dla ciebie punktów (informacja turystyczna, bankomat, poczta, kościół, przychodnia lekarska, wybrane atrakcje turystyczne itp.),
  3. czy można przyjechać z psem lub kotem – ważne w przypadku, kiedy podróżujesz ze swoim zwierzakiem domowym,
  4. czy budynek wyposażony jest w windę,
  5. czy ewentualne obiady i śniadania są wliczone w cenę pobytu,
  6. czy hotel posiada dostępny parking,
  7. czy pokoje posiadają widok na morze (w przypadku zakwaterowania w hotelu przy plaży).

Może się okazać, że przeprowadzając taki wywiad z osobą odpowiedzialną za udzielania informacji da nam podstawę do tego, aby zrezygnować z rezerwacji noclegów w tym miejscu.

You may also like...