System rezerwacji Online – dla małych hoteli

Rynek usług hotelowych jest aktualnie tak wysoko rozwinięty w naszym kraju, iż należy spodziewać się w kolejnych latach głównie wzmożonej konkurencji pomiędzy istniejącymi obiektami, niż większego przyrostu nowych obiektów. W tej walce stoją nie tylko obiekty będące dużymi obiektami, często należącymi do własnej sieci hotelowej, ale również mniejsze obiekty wykorzystujące systemy rezerwacji online przez internet.

Mniejsze obiekty i atrakcyjne ceny

Mniejsze obiekty hotelowe to zarówno niskie ceny pokoi, ale też ciekawe miejsca, gdzie owe obiekty hotelowe się mieszczą. Aby móc konkurować przez cały sezon (sezonowość jest bardzo istotnym czynnikiem w hotelarstwie, również w wielu rejonach typowo wypoczynkowych w Polsce) mniejsze obiekty proponują specjalne oferty na noclegi w swoich domach. Najłatwiej korzystać w systemów rezerwacyjnych online – HRS jest akurat systemem oferującym głównie pokoje hotelowe dla biznesmanów oraz gości poszukujących obiektów o wysokim standardzie obsługi i idącą za nim ceną.

Osoby bardziej oszczędne w podróżach korzystają z wyszukiwarek tanich hoteli i hosteli jak Booking, oraz CheapHostel. Przegląd ofert tych portali rezerwacyjnych daje nam odpowiedni pogląd na ofertę obiektów w interesującym nas zakresie cenowym.

Hotele i pensjonaty z dobrą ceną

Prowadzenie obiektu hotelowego musi wiązać się głównie na utrzymaniu dobrych relacji z dotychczasowymi klientami, oraz na prezentowaniu odpowiedniej oferty przygotowanej do potencjalnych gości sezonowych i posezonowych. Poza dobrą opinią o hotelu, na którą musimy sobie zapracować ważne jest też odpowiednie zaprezentowanie oferty i obsługa gości.

wejście do hoteluMniejsze obiekty hotelowe nie muszą być wyposażone w szczególnie skomplikowany program komputerowy do rezerwacji i obsługi rezerwacyjnej i kasowej klientów hotelu. Ważne jest, żeby oferujący noclegi mogli w odpowiedni sposób zadbać o prawidłową obsługę rezerwacji online. Korzystający z rezerwacji internetowych w badaniach prowadzonych przez serwisy rezerwacyjne wskazują na kilka elementów, jakie mają kluczowe znaczenie dla rezerwujących:

  • Możliwość porównania oferty
  • Możliwość zobaczenia zdjęć oferty
  • Możliwość szybkiego dokonania i potwierdzenia rezerwacji
  • Możliwość szybkiej zmiany rezerwacji online

To szybkość oraz cena stają się głównymi elementami jakie mają znaczący wpływ na dokonywanie rezerwacji.

 

You may also like...